Υποψήφιοι Δήμαρχοι 2ης Κυριακής

Σε 226 Δήμους θα επαναληφθούν οι αυτοδιοικητικές εκλογές την Κυριακή 2 Ιουνίου 2019 για να αναδειχτούν οι Δήμαρχοι. Συγκεκριμένα:
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ & ΘΡΑΚΗΣ
Δήμοι νομού Έβρου
Αλεξανδρούπολης:
Ευάγγελος Λαμπάκης (37,59%) – Ιωάννης Ζαμπούκης (23,87%)
Διδυμοτείχου:
Χρήστος Τοκαμάνης (38,17%) – Ρωμύλος Χατζηγιάννογλου (27,31%)
Σαμοθράκης:
Αθανάσιος Βίτσας (41,19%) – Νικόλαος Γαλατούμος (34,99%)
Σουφλίου:
Ευάγγελος Πουλιλιός (47,60%) – Παναγιώτης Καλακίκος (38,01%)
Δήμοι νομού Δράμας
Δοξάτου
: Δημήτρης Δαλακάκης (28,35%) – Θέμης Ζεκερίδης (24,73%)
Δράμας:
Χριστόδουλος Μαμσάκος (33,07%) – Κυριάκος Χαρακίδης (25,37%)
Κάτω Νευροκοπίου:
Ελευθέριος Ταμπουρίδης (38,77%) – Γιάννης Κυριακίδης (35,51%)
Παρανεστίου:
Αναστάσιος Καγιάογλου (42,75%) – Αλεξάνδρα – Μαρίνα Σωτηριάδου (39,88%)
Δήμοι νομού Θάσου
Θάσου:
Ελευθέριος Κυριακίδης (48,22%) – Κωνσταντίνος Χατζηεμμανουήλ (33,88%)
Δήμοι νομού Καβάλας
Καβάλας:
Δήμητρα Τσανάκα (28,78%) – Θεόδωρος Μουριάδης (21,65%)
Δήμοι νομού Ξάνθης
Αβδήρων:
Γιώργος Τσιτιρίδης (39,05%) – Αθανάσιος Κριτσίνης (29,65%)
Μύκης:
Τζεμήλ Καπζά (31,75%) – Ριτβάν Ντελή Χουσεΐν (27,15%)
Ξάνθης:
Χαράλαμπος Δημαρχόπουλος (24,35%) – Εμμανουήλ Τσέπελης (24,21%)
Τοπείρου:
Θωμάς Μίχογλου (46,82%) – ‘Αγγελος Κηλικιώτης (28,68%)
Δήμοι νομού Ροδόπης
Αρριανών:
Ριτβάν Αμέτ (47,92%) – Ερδέμ Χουσεΐν (40,96%)
Κομοτηνής:
Ιωάννης Γκαράνης (44,31%) – Αντώνης Γραβάνης (31,96%)
Μαρωνείας – Σαπών:
Κωνσταντίνος Χαριτόπουλος (41,69%) – Ιωάννης Σταυρίδης (27,98%)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Δήμοι Κεντρικού Τομέα Αθηνών
Αθηναίων:
Κώστας Μπακογιάννης (42,66%) – Νάσος Ηλιόπουλος (16,97%)
Βύρωνος:
Χρήστος Γώγος (23,46%) – Γρηγόρης Κατωπόδης (22,01%)
Δάφνης – Υμηττού:
Αναστάσιος Μπινίσκος (29,55%) – Γιώργος Δαουλάρης (15,43%)
Ζωγράφου:
Σταματία Καφατσάκη Βλάχου (25,38%) – Βασίλης Θώδας (21,98%)
Ηλιουπόλεως
: Βασίλης Βαλασόπουλος (30,76%) – Γιώργος Χατζηδάκης (15,92%)
Καισαριανής:
Ηλίας Σταμέλος (29,87%) – Χρήστος Βοσκόπουλος (28,61%)
Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας:
Γιάννης Βούρος (29,47%) – ‘Αρης Βασιλόπουλος (22,97%)
Δήμοι Βορείου Τομέα Αθηνών
Αγίας Παρασκευής:
Βασίλης Ζορμπάς (27,04%) – Ιωάννης Σταθόπουλος (26,42%)
Αμαρουσίου:
Θεόδωρος Αμπατζόγλου (33,89%) – Γιώργος Καραμέρος (24,32%)
Βριλησσίων:
Ξένιος Μανιατογιάννης (29,27%) – Αργύρης Ντινόπουλος (27,16%)
Ηρακλείου:
Νίκος Μπάμπαλος (44,68%) – Γεώργιος – Εμμανουήλ Παπαδημητρίου (16,73%)
Κηφισιάς:
Νίκος Χιωτάκης (29,22%) – Γιώργος Θωμάκος (23,13%)
Λυκόβρυσης – Πεύκης:
Τάσος Μαυρίδης (42,15%) – Μάριος Γεώργιος Ψυχάλης (19,41%)
Μεταμορφώσεως:
Ευστράτιος Σαραούδας (38,26%) – Μιλτιάδης Καρπέτας (28,78%)
Νέας Ιωνίας:
Παναγιώτης Μανούρης (35,65%) – Δέσποινα Θωμαΐδου (21,30%)
Πεντέλης:
Δημήτρης Στεργίου – Καψάλης (31,39%) – Δήμητρα Κεχαγιά (28,48%)
Φιλοθέης – Ψυχικού:
Δημήτρης Γαλάνης (42,85%) – Παντελής Ξυριδάκης (40,33%)
Χαλανδρίου:
Σίμος Ρούσσος (32,20%) – Γιώργος Κουράσης (21,22%)
Δήμοι Δυτικού Τομέα Αθηνών
Αγίας Βαρβάρας:
Λάμπρος Μίχος (41,62%) – Γιώργος Καπλάνης (21,29%)
Αγίων Αναργύρων – Καματερού:
Νίκος Σαράντης (30,37%) – Γιώργος – Σταύρος Τσίρμπας (21,63%)
Αιγάλεω:
Δημήτρης Μπίρμπας (25,98%) – Ιωάννης Γκίκας (25,95%)
Ιλίου:
Νίκος Ζενέτος (49,49%) – Αντώνης Κακούρης (19,11%)
Πετρουπόλεως:
Βαγγέλης Σίμος (23,68%) – Στέφανος – Γαβριήλ Βλάχος (17,32%)
Χαϊδαρίου:
Βαγγέλης Ντηνιακός (41,06%) – Μιχάλης Σελέκος (25,43%)
Δήμοι Νοτίου Τομέα Αθηνών
Αγίου Δημητρίου:
Μαρία Ανδρούτσου (41,74%) – Χρήστος Πρεκετές (27,43%)
Καλλιθέας:
Δημήτρης Κάρναβος (42,80%) – Κώστας Ασκούνης (29,23%)
Νέας Σμύρνης:
Σταύρος Τζουλάκης (37,04%) – Γιώργος Κουτελάκης (24,96%)
Παλαιού Φαλήρου:
Ιωάννης Φωστηρόπουλος (44,60%) – Ανδρέας Δούμας (11,77%)
Δήμοι Νομού Πειραιώς
Κερατσινίου – Δραπετσώνας:
Χρήστος Βρεττάκος (45,72%) – Παναγιώτης Διαλινάκης (17,73%)
Κορυδαλλού:
Σταύρος Κασιμάτης (37,34%) – Νίκος Χουρσαλάς (21,30%)
Πειραιώς:
Γιάννης Μώραλης (45,34%) – Νίκος Βλαχάκος (27,13%)
Περάματος:
Γιάννης Λαγουδάκος (30,51%) – Γιάννης Λαγουδάκης (26%)
Δήμοι Ανατολικής Αττικής
Αχαρνών:
Σπύρος Βρεττός (22,10%) – Χάρης Δαμάσκος (20,12%)
Διονύσου:
Ιωάννης Καλαφατέλης (39,74%) – Διονύσιος Ζαμάνης (29,93%)
Λαυρεωτικής:
Δημήτρης Λουκάς (35,20%) – Κωνσταντίνος Λεβαντής (23,39%)
Μαραθώνος:
Στέργιος Τσίρκας (39,39%) – Σπύρος Λιβαθινός (28,37%)
Μαρκοπούλου Μεσογαίας:
Κωνσταντίνος Αλαγιάννης (34,32%) – Μαρίκα Μαντάλα (22,76%)
Παιανίας:
Ισίδωρος Μάδης (28,47%) – Σπύρος Στάμου (22,45%)
Παλλήνης:
Αθανάσιος Ζούτσος (47,64%) – Παναγιώτης Μερτύρης (23,66%)
Ραφήνας – Πικερμίου:
Ευάγγελος Μπουρνούς (43,80%) – Δαμιανός Φαφούτης (16,77%)
Σαρωνικού:
Πέτρος Φιλίππου (45,08%) – Γιώργος Σωφρόνης (39,47%)
Σπάτων – Αρτέμιδος:
Δημήτρης Μάρκου (43,07%) – ‘Αννα Ραφτοπούλου (41,61%)
Ωρωπού:
Θωμάς Ρούσσης (42,17%) – Γιώργος Γιασημάκης (41,97%)
Δήμοι Δυτικής Αττικής
Ασπροπύργου:
Νίκος Μελετίου (47,76%) – Ιωάννης Ηλίας (23,06%)
Μάνδρας – Ειδυλλίας:
Τάκης Στάθης (36,90%) – Ιωάννα Κριεκούκη (27,23%)
Μεγαρέων:
Γρηγόρης Σταμούλης (33,06%) – Ιωάννης Μαρινάκης (21,39%)
Δήμοι ΝήσωνΑττικής
Αγκιστρίου:
Ιωάννης Αθανασίου (49,51%) – Δημήτρης Αναστασίου (34,84%)
Αίγινας:
Δημήτριος Μούρτζης (27,94%) – Ιωάννης Ζορμπάς (26,35%)
Κυθήρων:
Ευστράτιος Χαρχαλάκης (48,80%) – Δημήτρης Παναγόπουλος (34,67%)
Σαλαμίνας:
Γιώργος Παναγόπουλος (30,12%) – Ιωάννης Τσαβαρής (23,92%)
Τροιζηνίας – Μεθάνων:
Σπύρος Πολλάλης (36,60%) – Κωνσταντίνος Καραγιάννης (35,46%)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
Ικαρίας
: Νικόλαος Καλαμπόγιας (42,65%) – Νικόλαος Λαρδάς (33,97%)
Λήμνου:
Δημήτριος Μαρινάκης (39,36%) – Ελεονώρα Γεώργα (22,97%)
Ανατολικής Σάμου:
Νικόλαος Κατρακάζος (32,48%) – Γιώργος Στάντζος (23,86%)
Χίου:
Σταμάτης Κάρμαντζης (28,15%) – Κωνσταντίνος Τριαντάφυλλος (24,16%)
Δήμοι νομού Λέσβου
Δυτικής Λέσβου:
Ταξιάρχης Βέρρος (36,71%) – Νικόλαος Χήρας (27,65%)
Μυτιλήνης:
Ευστράτιος Κύτελης (47,99%) – Μιχαήλ Μαμάκος (13,93%)
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Δήμοι νομού Αιτωλοακαρνανίας
Αγρινίου:
Γιώργος Παπαναστασίου (42,44%) – Χριστίνα Σταρακά (28,31%)
Ακτίου – Βόνιτσας:
Γεώργιος Θεόδωρος Αποστολάκης (44,07%) – Αθανάσιος Κασόλας (34,04%)
Αμφιλοχίας:
Απόστολος Κοιμήσης (34,04%) – Γεώργιος Κατσούλας (27,47%)
Ιεράς Πόλης Μεσολογγίου:
Νικόλαος Καραπάνος (43,40%) – Κωνσταντίνος Λύρος (42,31%)
Ναυπακτίας:
Βασίλης Γκίζας (23,48%) – Παναγιώτης Λουκόπουλος (21,86%)
Ξηρομέρου:
Ιωάννης Τριανταφυλλάκης (46,99%) – Ερωτόκριτος Γαλούνης (27,24%)
Δήμοι νομού Αχαΐας
Αιγιαλείας:
Χρήστος Γούτος (33,46%) – Δημήτρης Καλογερόπουλος (29,39%)
Δυτικής Αχαΐας:
Σπύρος Μυλωνάς (45,03%) – Χρήστος Νικολάου (40,57%)
Καλαβρύτων:
Αθανάσιος Παπαδόπουλος (47,71%) – Γιώργος Λαζουράς (38,95%)
Πατρέων:
Κώστας Πελετίδης (40,60%) – Γρηγόρης Αλεξόπουλος (16,01%)
Δήμοι νομού Ηλείας
Ανδραβίδας – Κυλλήνης:
Ιωάννης Λέντζας (40,73%) – Διονύσης Μάλιαρης (25,02%)
Αρχαίας Ολυμπίας:
Γιώργος Γεωργιόπουλος (41,95%) – Ευθύμιος Κοτζάς (29,37%)
Ηλίδας:
Ιωάννης Λυμπέρης (49,79%) – Χρήστος Χριστοδουλόπουλος (40,03%)
Πηνειού:
Διονύσης Γεωργόπουλος (36,46%) – Ανδρέας Μαρίνος (33,35%)
Πύργου:
Παναγιώτης Αντωνακόπουλος (27,69%) – Κωνσταντίνος Νικολούτσος (17,13%)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Δήμοι νομού Γρεβενών
Γρεβενών:
Γιώργος Δασταμάνης (30,52%) – Δημοσθένης Κουπτσίδης (29,31%)
Δεσκάτης:
Δημήτρης Κορδίλλας (38,72%) – Δημήτρης Καραστέργιος (30,19%)
Δήμοι νομού Καστοριάς
Καστοριάς:
Ιωάννης Κορεντσίδης (46,96%) – Αικατερίνη Σπύρου (23,97%)
Δήμοι νομού Κοζάνης
Βοΐου: Χρήστος Ζευκλής (30,82%) – Δημήτρης Κοσμίδης (26,71%)
Εορδαίας: Παναγιώτης Πλακεντάς (38,27%) – Αθηνά Τερζοπούλου – Τζινιέρη (28,55%)
Κοζάνης: Λάζαρος Μαλούτας (27,88%) – Ελευθέριος Ιωαννίδης (22,29%)
Σερβίων: Χρήστος Ελευθερίου (34,01%) – Βασίλης Κωνσταντόπουλος (33,33%)
Δήμοι νομού Φλώρινας
Αμυνταίου:
Κωνσταντίνος Θεοδωρίδης (37,24%) – ‘Ανθιμος Μπιτάκης (32,48%)
Πρεσπών:
Βασίλης Τσέπας (45,25%) – Παναγιώτης Πασχαλίδης (40,99%)
Φλώρινα:
Βασίλης Γιαννάκης (33,81%) – Ευστάθιος Κωνσταντινίδης (29,96%)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΥ
Δήμοι νομού Άρτας
Αρταίων:
Χρήστος Τσιρογιάννης (36,90%) – Τζένη Ταπραντζή – Κοίλια (19,74%)
Κεντρικών Τζουμέρκων:
Μαρίνος Γαρνέλης (35,97%) – Χρήστος Χασιάκος (32,82%)
Νικολάου Σκουφά:
Ροζίνα Βαβέτση (44,39%) – Κωνσταντίνος Παπασιώζος (31,31%)
Δήμοι νομού Θεσπρωτίας
Σουλίου:
Νίκος Κάτσιος (29,70%) – Ιωάννης Καραγιάννης (26,16%)
Δήμοι νομού Ιωαννίνων
Δωδώνης:
Χρήστος Ντακαλέτσης (49,69%) – Κωνσταντίνος Κατσανάκης (45,11%)
Ζαγορίου: Γιώργος Σουκουβέλος (38,60%) – Βασίλης Σπύρου (31,56%)
Ζίτσας: Μιχαήλ Πλιάκος (48,93%) – Βασίλης Γαρδίκος (39,42%)
Ιωαννιτών: Θωμάς Μπέγκας (30,62%) – Μωυσής Ελισάφ (23,82%)
Κόνιτσας: Ανδρέας Παπασπύρου (37,02%) – Νίκος Εξάρχου (33,21%)
Μετσόβου: Κωνσταντίνος Τζαφέας (35,24%) – Σπύρος Βασιλείου (23,37%)
Δήμοι νομού Πρέβεζας
Ζηρού:
Νίκος Καλαντζής (48,84%) – Δημήτρης Γιολδάσης (46,41%)
Πάργας:
Νίκος Ζαχαρίας (41,23%) – Αντώνης Νάστας (28,49%)
Πρέβεζας:
Νίκος Γεωργάκος (22,92%) – Χρήστος Μπαΐλης (21,77%)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
Δήμοι νομού Καρδίτσας
Καρδίτσας:
Βασίλης Τσιάκος (40,72%) – Φώτης Αλεξάκος (27,51%)
Λίμνης Πλαστήρα:
Παναγιώτης Νάνος (47,80%) – Δημήτρης Τσιαντής (47,12%)
Μουζακίου:
Φάνης Στάθης (39,54%) – Παρασκευή Ντούρβα (33,63%)
Παλαμά:
Γιώργος Σακελλαρίου (46,64%) – Αχιλλέας Καραλής (46,35%)
Σοφάδων:
Θάνος Σκάρλος (48,15%) – Μπάμπης Παπαδόπουλος (48,14%)
Δήμοι νομού Λάρισας
Αγιάς:
Αντώνης Γκουντάρας (45,45%) – Ιωάννης Αγγελάκας (38,78%)
Ελασσόνας:
Νίκος Ευαγγέλου (41,98%) – Νίκος Γάτσας (35,09%)
Λαρισαίων:
Απόστολος Καλογιάννης (42,52%) – Ρένα Καραλαριώτου (39,85%)
Τυρνάβου:
Ιωάννης Κόκουρας (23,56%) – Αστέριος Ροντούλης (21,62%)
Φαρσάλων:
Μάκης Εσκίογλου (43,32%) – ‘Αρης Καραχάλιος (21,94%)
Δήμοι νομού Μαγνησίας
Αλμυρού:
Δημήτρης Εσερίδης (38,14%) – Ευάγγελος Χατζηκυριάκος (36,22%)
Ζαγοράς – Μουρεσίου:
Παναγιώτης Κουτσάφτης (47,33%) – Μαρία Σαμαρά (41,40%)
Νοτίου Πηλίου:
Μιχάλης Μιτζικός (46,82%) – Μιλτιάδης Παπαδημητρίου (31,78%)
Δήμοι νομού Σποράδων
Αλοννήσου:
Πέτρος Βαφίνης (37,88%) – Παναγιώτης Αναγνώστου (31,86%)
Σκιάθου:
Θοδωρής Τζούμας (45,25%) – Νίκος Πλωμαρίτης (41,02%)
Σκοπέλου:
Σταμάτης Περίσσης (40,08%) – Δημήτρης Ευσταθίου (38,14%)
Δήμοι νομού Τρικάλων
Μετεώρων:
Χρήστος Σινάνης (43,79%) – Θεόδωρος Αλέκος (37,73%)
Φαρκαδόνας:
Ιωάννης Σακελλαρίου (34,77%) – Μιχαήλ Μπαγιώτης (22,22%)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ
Δήμοι νομού Ζακύνθου
Ζακύνθου:
Νικήτας Αρετάκης (22,74%) – Γιώργος Αρμένης (19,95%)
Δήμοι νομού Κερκύρας
Βόρειας Κέρκυρας:
Γιώργος Μαχειμάρης (46,83%) – Σπύρος Ασπιώτης (22,62%)
Κεντρικής Κέρκυρας και Διαπόντιων Νήσων:
Μερόπη – Σπυριδούλα Υδραίου (33,08%) – Γιάννης Τρεπεκλής (28,52%)
Νότιας Κέρκυρας:
Κωνσταντίνος Λέσσης (44,59%) – Νίκος Γκούσης (23,16%)
Δήμοι νομού Κεφαλονιάς
Αργοστολίου:
Αλέξανδρος Παρίσης (36,70%) – Θεόφιλος Μιχαλάτος (33,85%)
Ληξουρίου:
Γιώργος Κατσιβέλης (26,23%) – Διονύσης Αραβαντινός (25,64%)
Σάμης:
Στυλιανός Σπάθης (38,81%) – Γεράσιμος Μονιάς – Νέτης (31,10%)
Δήμοι νομού Λευκάδας
Λευκάδας:
Θεόδωρος Σολδάτος (33,39%) – Χαράλαμπος Καλός (17,30%)
Μεγανησίου:
Παύλος Δάγλας (43,36%) – Αικατερίνη Καββαδά (Καρατσολάκη) (30,79%)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Δήμοι Νομού Ημαθίας
Αλεξανδρείας:
Κωνσταντίνος Ναλμπάντης (28,27%) – Παναγιώτης Γκυρίνης (27%)
Βέροιας:
Κωνσταντίνος Βοργιαζίδης (36,87%) – Γιούλα Μπατσαρά (18,52%)
Ηρωικής Πόλης Νάουσας:
Νικόλαος Κουτσογιάννης (34,60%) – Νικόλαος Καρανικόλας (34,43%)
Δήμοι νομού Θεσσαλονίκης
Δέλτα:
Μίμης Φωτόπουλος (25,87%) – Ιωάννης Ιωαννίδης (22,89%)
Θερμαϊκού:
Ιωάννης Μαυρομάτης (32,93%) – Γιώργος Τσαμασλής (29,51%)
Θεσσαλονίκης:
(ενσωμάτωση 93,89%) Νίκος Ταχιάος (22,37%) – Κωνσταντίνος Ζέρβας (14,86%)
Καλαμαριάς: Θεοδόσης Μπακογλίδης (35,32%) – Γιάννης Δαρδαμανέλης (23,61%)
Κορδελιού – Ευόσμου:
Κλεάνθης Μανδαλιανός (33,76%) – Ιωάννης Καμαρινός (30,96%)
Λαγκαδά:
Ιωάννης Ταχματζίδης (33,59%) – Νίκη Ανδρεάδου (20,97%)
Παύλου Μελά:
Δημήτρης Δεμουρτζίδης (36,74%) – Γεώργιος Λίλτσης (27,67%)
Ωραιοκάστρου:
Παντελής Τσακίρης (24,39%) – Αστέριος Γαβότσης (18,71%)
Νομού Κιλκίς
Κιλκίς:
Κυριακίδης Δημήτριος (31,49%) – Παύλος Τονικίδης (30,06%)
Νομού Πέλλας
Αλμωπίας:
Αθανάσιος Χατζηδημητρίου (27,78%) – Χρήστος Μπάτσης (26,87%)
Έδεσσας:
Τάκης Γιάννου (38,42%) – Ιωάννης Τσεπκεντζής (32,21%)
Πέλλας:
Γρηγόρης Στάμκος (39,58%) – Ευστάθιος Καστερίδης (23,55%)
Δήμοι νομού Πιερίας
Δίου – Ολύμπου:
Ευάγγελος Γερολιόλιος (38,10%) – Κωνσταντίνος Δημόπουλος (21,26%)
Κατερίνης:
Σάββας Χιονίδης (30,56%) – Κώστας Κουκοδήμος (27,42%)
Πύδνας – Κολινδρού:
Ευάγγελος Λαγδάρης (36,85%) – Αναστάσιος Μανώλας (29,25%)
Δήμοι νομού Σερρών
Αμφίπολης:
Στέργιος Φραστανλής (38,35%) – Κωνσταντίνος Μελίτος (26,60%)
Βισαλτίας:
Αθανάσιος Μασλαρινός (32,24%) – Ευανθία Πλιάκου (26,65%)
Εμμανουήλ Παππά:
Δημήτριος Νότας (37,47%) – Ευάγγελος Δεδούσης (34,29%)
Σερρών:
Αλέξανδρος Χρυσάφης (43,88%) – Στέφανος Φωτιάδης (34,33%)
Σιντικής:
Φώτης Δομουχτσίδης (48,64%) – Ζήσης Λούγγος (20,42%)
Δήμοι νομού Χαλκιδικής
Κασσάνδρας:
Αναστασία Χαλκιά-Δημητροπούλου (35, 58%) – Κωνσταντίνος Παπαγιάννης (33,57%)
Νέας Προποντίδας: Εμμανουήλ Καρράς (49,78%) – Δημήτρης Τσούφης (43,84%)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ
Δήμοι νομού Ηρακλείου
Γόρτυνας:
Μιχαήλ Κοκολάκης (45,18%) – Νίκος Σχοιναράκης (27,22%)
Ηρακλείου:
Γιάννης Κουράκης (36,71%) – Βασίλειος – Γεώργιος Λαμπρινός (24,12%)
Μαλεβιζίου:
Κωνσταντίνος Μαμουλάκης (43,04%) – Μενέλαος Μποκέας (42,68%)
Μίνωα Πεδιάδας:
Ζαχαρίας Καλογεράκης (49,59%) – Εμμανουήλ Φραγκάκης (42,48%)
Φαιστού:
Γρηγόρης Νικολιδάκης (29,02%) – Ιωάννης Νικολακάκης (26,32%)
Χερσονήσου:
Ιωάννης Μαστοράκης (40,03%) – Ιωάννης Σέγκος (39,41%)
Δήμοι νομού Λασιθίου
Αγίου Νικολάου:
Αντώνης Ζέρβας (43,61%) – Νίκος Κοκκίνης (37,51%)
Ιεράπετρας:
Θεοδόσιος Καλαντζάκης (36,01%) – Αντώνης Πετράς (24,39%)
Σητείας:
Γιώργος Ζερβάκης (38,71%) – Νίκος Κουρουπάκης (26,61%)
Δήμοι νομού Ρεθύμνης

Ανωγείων: Εμμανουήλ Καλλέργης (46,08%) – Σωκράτης Κεφαλογιάννης (45,46%)
Ρεθύμνης:
Γιώργος Μαρινάκης (44,25%) – Θεόδωρος Νίνος (41,20%)
Δήμοι νομού Χανίων
Αποκορώνου:
Χαράλαμπος Κουκιανάκης (38,57%) – Σταμάτης Σγουράκης (30,93%)
Χανίων:
Αριστείδης Παπαδογιάννης (26,94%) – Παναγιώτης Σημανδηράκης (19,09%)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
Άνδρου:
Θεοδόσης Σουσούδης (36,59%) – Δημήτρης Λοτσάρης (30,36%)
Αστυπάλαιας: Νίκος Κομηνέας (49,96%) – Μαρία Καμπούρη (30,71%)
Θήρας: Αναστάσιος Νικόλαος Ζώρζος (29,60%) – Αντώνης Σιγάλας (22,88%)
Καλυμνίων: Δημήτρης Διακομιχάλης (23,53%) – Ιωάννης Μαστροκούκος (22,24%)
Καρπάθου: Ιωάννης Νισύριος (40,37%) – Εμμανουήλ Καπετανάκης (32,74%)
Κω: Θεοδόσιος Νικηταράς (45,17%) – Γιώργος Κυρίτσης (37,52%)
Λέρου: Μιχαήλ Κόλιας (39,79%) – Γιώργος Παυλής (22,15%)
Μεγίστης: Γιώργος Σαμψάκος (47,99%) – Γιώργος Παπουτσής (30,29%)
Μήλου: Γεράσιμος Δαμουλάκης (35,29%) – Εμμανουήλ Μικέλης (34,47%)
Μυκόνου: Χρήστος Βερώνης (46,31%) – Κωνσταντίνος Κουκάς (40,43%)
Νάξου & Μικρών Κυκλάδων: Δημήτρης Λιανός (47,80%) – Λεονάρδος Χατζηανδρέου (24,80%)
Πάτμου: Γρηγόρης Στόικος (41,86%) – Ελευθέριος Πέντες (28,04%)
Ρόδου: Αντώνης Καμπουράκης (41,56%) – Φώτης Χατζηδιάκος (30,76%)
Σερίφου: Κωνσταντίνος Ρεβίνθης (39,66%) – Μιλτιάδης Πελοποννήσιος (25,27%)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ
Δήμοι νομού Αργολίδας
Ερμιονιδας:
Ιωάννης Γεωργόπουλος (39,03%) – Δημήτρης Σφυρής (30,70%)
Δήμοι νομού
Αρκαδίας
Βόρειας Κυνουρίας:
Γιώργος Καμπύλης (46,95%) – Παναγιώτης Μαντάς (38,73%)
Γορτυνίας:
Ευστάθιος Κούλης (48,20%) – Ιωάννης Γιαννόπουλος (29,02%)
Μεγαλόπολης:
Κωνσταντίνος Μιχόπουλος (32,74%) – Αθανάσιος Χριστογιαννόπουλος (31,32%)
Τρίπολης:
Ιωάννης Σμυρνιώτης (32,45%) – Κωνσταντίνος Τζιούμης (28,02%)
Δήμοι νομού Κορινθίας
Βέλου -Βόχας:
Αννίβας Παπακυριάκος (46,92%) – Αθανάσιος Μανάβης (28,61%)
Κορινθίων:
Βασίλης Νανόπουλος (25,53%) – Αλέξανδρος Πνευματικός (23,75%)
Λουτρακίου – Περαχώρας – Αγίων Θεοδώρων:
Γιώργος Γκιώνης (34,36%) – Μαρία Πρωτοπαππά (23,74%)
Νεμέας:
Κωνσταντίνος Φρούσιος (33,76%) – Ευάγγελος Ανδριανάκος (30,09%)
Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης:
Βλάσιος Τσιώτος 27,49% – Ηλίας Ανδρικόπουλος (21,37%)
Σικυωνίων:
Σπύρος Σταματόπουλος (48,51%) – Μάρκος Λέγγας (18,30%)
Δήμοι νομού Λακωνίας
Ανατολικής Μάνης:
Πέτρος Ανδρεάκος (47,19%) – Κυριάκος Μιχαλολιάκος (27,60%)
Ευρώτα:
Δήμος Βέρδος (39,79%) – Γεώργιος Μαρούδας (31,30%)
Σπάρτης:
Σταύρος Αργειτάκος (39,59%) – Πέτρος Δούκας (30,29%)
Δήμοι νομού Μεσσηνίας
Δυτικής Μάνης:
Ιωάννης Μραμπέας (28,94%) – Δημήτρης Γιαννημάρας (20,94%)
Καλαμάτας:
Αθανάσιος Βασιλόπουλος (22,53%) – Βασίλης Κοσμόπουλος (14,99%)
Οιχαλίας:
Παναγιώτα Γεωργακοπούλου (34,56%) – Ιωάννης Αδαμόπουλος (23,17%)
Πύλου -Νέστορος:
Δημήτρης Καφαντάρης (37,40%) – Παναγιώτης Καρβέλας (31,30%)
Τριφυλίας:
Γιώργος Λεβεντάκης (26,95%) – Παναγιώτης Κατσιβέλας (17,92%)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Δήμοι νομού Βοιωτίας
Θηβαίων:
Γιώργος Αναστασίου (46,03%) – Γρηγόρης Παπαβασιλείου (24,81%)
Λεβαδέων:
Ιωάννης Ταγκαλέγκας (33,77%) – Γιώτα Πούλου (27,21%)
Ορχομενού:
Βούλα Καραλή (38,89%) – Ιωάννης Νταβαλούμης (34,54%)
Δήμοι νομού Ευβοίας
Ερέτριας:
Νίκος Γουρνής (31,19%) – Ιωάννης Δημητρόπουλος (29,72%)
Ιστιαίας – Αιδηψού:
Ιωάννης Κοντζιάς (48,59%) – Λίνα Ευσταθίου – Σπανού (36,92%)
Κύμης – Αλιβερίου:
Αθανάσιος Μπουραντάς (42,93%) – Δημήτρης Θωμάς (40,35%)
Μαντουδίου – Λίμνης – Αγίας Άννας:
Ιωάννης Στεργίου (38,06%) – Γιώργος Τσαπουρνιώτης (32,41%)
Σκύρου:
Νίκος Μαυρίκος (34,84%) – Γιώργος Λαμπαθάκης (26,19%)
Χαλκιδέων:
Ελένη Βάκα (34,34%) – Χρήστος Παγώνης (28,06%)
Δήμοι νομού Ευρυτανίας
Αγράφων:
Θεόδωρος Μπάμπαλης (39,37%) – Αλέξανδρος Καρδαμπίκης (33,98%)
Δήμοι νομού Φθιώτιδος
Δομοκού:
Δημήτρης Τζιαχρήστας (49,97%) – Χαράλαμπος Λιόλιος (43,56%)
Λαμιέων:
Ευθύμιος Καραΐσκος (49,42%) – Νίκος Σταυρογιάννης (30,04%)
Λοκρών:
Αθανάσιος Ζεκεντές (37,69%) – Νικόλαος Λιόλιος (33,62%)
Στυλίδας:
Βιργινία Στεργίου (47,24%) – Ιωάννης Αποστόλου (35,94%)
Δήμοι νομού Φωκίδος
Δελφών:
Παναγιώτης Ταγκαλής (47,48%) – Αθανάσιος Παναγιωτόπουλος (29,96%)
Δωρίδος:
Γιώργος Καπεντζώνης (47,11%) – Αναστάσιος Φλώρος (31,69%)

mail

Αλληλογραφία προς την Σύνταξη της «Γραφίδας»